Oleme kohal

Kalender

<<  Aprill 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

FIA News

Ärge tehke nii

409016_26999982...

 

Käesoleva nädalaga lõppeb ka suvi. Seega on sobiv aeg anda väike tagasivaade meie tegevustest hooajal 2019.

 

FINSBK

 

Mootorrataste ringrajasõidu Soome MV korraldamiseks moodustati sel aastal uus organisatsioon. Etappe korraldavad klubid panid seljad kokku ning hakkasid ise kogu sarja promootoriteks. Leiti endi hulgast sobivad inimesed, kes tegid reklaami, jagasid uudiseid ning tegid pilte ja videosid, korraldasid piletimüüki ja lahendasid kõik muu vajaliku riigi meistrivõistluste läbiviimiseks. Hooaja kalendrisse kirjutati 5 etappi. Nendest 2 olid ka Eesti MV osavõistlusteks, üks Pärnus ja teine Alastaros.
Raul ja Piret kutsuti võistluste juhtideks kolmele etapile: Kemora, Pärnu ja Alastaro. Seoses Kymiringi valmimise ja planeeritud MotoGP testisõitudega olid kõik SM etapid mõeldud ka kohtunike ja teiste ametnike ettevalmistamiseks antud sündmusele. Ning sealt edasi ka aastaks 2020 oodatavale MotoGP ametlikule etapile. Tundus, et päris plaanide kohaselt see ettevalmistus ei sujunud. Toimivat plaani ei olnud ning inimeste hulk jäi samuti oodatust väiksemaks.
Meie kohtunike tööle negatiivset tagasisidet pole tulnud, küll aga jagati kiidusõnu just uue promootori ja ka sõitjate poolt.

Auto24ringil toimunud võistlus pakkus kohtunikele ja korraldajale tõsiseid väljakutseid nii vahelduva ilma kui ka mitmete kukkumiste ja rajakoristuse vajaduse tekitanud tehniliste riketega. Meie meeskond sai sellega suurepäraselt hakkama!

 

IMATRANAJOT, IRRC

 

Juba neljandat aastat sõitsime oma lipukohtunike meeskonnaga (Piret Koov, Marek Aardevälja, Urmas Mesi ja Raul Koov) Imatrasse, et osaleda tänavaradade rahvusvahelise sarja etapil. Seekordne võistlus jäi meelde mitme negatiivse asjaga. Taaskord oli suuri probleeme raadiosidega tänu vihmale, mis lühistas jaamade kõrvaklapid. Laupäeva õhtupoolikuks ei toiminud rajal enam kui poolte KP-de raadiod! Võistluse juhid ei näinud selles probleemi ning planeeritud stardid prooviti siiski läbi viia. Infot hakati jagama sõnumitega läbi sotsiaalmeedia suhtlusgrupi!!! Kahjuks toimus laupäevases Superbikede sõidus ka traagiline kukkumine. Üliraskelt vigastatud šveitslane Mathias Gnägi toimetati küll kiiresti haiglasse, kus ta mõned tunnid hiljem suri.
Kuna vihmasajus võistlusrada jälgides ei olnud kohtunikel võimalust telefonist sõnumeid lugeda, siis tekkis olukord, kus mõned KP-d said punase lipuga võistluse katkestamisest teada alles mitu minutit hiljem kui nägid mõnes teises KP-s lehvivat lippu…

 

PALANGA, AURUM 1000KM ENDURANCE

 

Selle suve Palanga kestvussõit tähistas oma juubelit- 20. võistlus. Ja meile oli see 12.-ks korraks osaleda selle võistluse tehnilises kontrollis. Taas koosnes terve tehnilise kontrolli meeskond ainult Eesti kohtunikest.
Palangasse saabudes üllatas korraldaja meid uue lisaülesandega. Nimelt paluti meil läbi viia ka kiirendusvõistluse sõidukite kontrollimine. Korraldaja poolt antud info põhjal ei tundunud see liiga keerukas olevat ning Piret ja Juta võtsid selle oma ülesandeks. Taaskord ei olnud peakorraldaja kursis sellega, mis toimub üksikute alade sees ning kas nende poolt antud plaanid ja lubadused ka kuidagi kehtivad. Lubatud 25 sõiduki asemel registreerus enam kui viiskümmend ning kahetunnine eelkontroll kestis pea neli tundi. Ja lõpuks lisandus sellele veel korraldaja palve ka õhtuse võistluse ajal jälgida sõidukite seisukorda ning võimalike avariide puhul hinnata nende sobivust võistluse jätkamiseks… Meie tüdrukud olid väga tublid!

„Päris“ võidusõit oli taaskord põnev ja intriige pakkuv. Eestlastelegi jagus kaasaelamist, sest kuus meie võidusõitjat jagunes lausa kolme meeskonna hulka. Mitmeaastase vahe järel oli stardis ka Eesti värvides meeskond. Seekord läks Gettone Gruopi tiimil hulk sõiduaega kaduma tehniliste rikete lahendamisega. Kuigi Andres Lell, Renee Pohl ja Tõnu Soomer näitasid ühtlaselt kiireid ringiaegu, ei olnud lõpuprotokolli 30.-s koht selle vääriline.

Raivo Tamm ja Thomas Padovani aitasid lätlaste Lamborghinil lõpetada neljandal positsioonil.

Sõidu võitis teist aastat järjest leedukate #71 Porsche, mille meeskonda kuulus ka Ralf Aron. Tubli!

 

KYMIRING. MOTO GP TESTISÕIT

 

19.-20. augustil tehti Soomes mootorispordi ajalugu. Väga mitu aastat kestnud planeerimise ja ehitamise järel oli enam- vähem sõidetavaks saanud Kymiringi nime kandev uus ringrada. See tähendas, et Moto GP rataste testisõitudeks oli asfalt maas ja enamik põrkepiiretest paigaldatud ning minimaalselt vajalikul määral ka bokside ning juhtimiskeskuse hoone ehitatud.

Piret ja Raul said võimaluse anda ka oma panus selle ajaloolise hetke toimumiseks. Piret kutsuti ühe lipupunkti juhiks, et ta saaks koolitada ka uusi inimesi ringrajal. Rauli ülesandeks sai võistluse juhtimiskeskuses olla võistluste juhi abi, kes jälgib ekraanidelt rajal toimuvat ning vajadusel juhib valvekaamerate pilti. Kaks päeva kahest erinevast vaatenurgast andis üsna hea kogemuse ning hea pildi, kui palju on „päris“ võistluse läbiviimiseks soomlastel veel tööd teha…  

Tõenäoliselt saavad järgmise aasta juuliks ka kõik nõutavad ehitused valmis, sest 10.-12.07.202 peaks toimuma Soomes taas GP etapp. Seni viimane MM-etapp sõideti 1982 Imatra tänavarajal.
Keerulisem on seis kindlasti GP- võistluse läbiviimiseks vajaliku meeskonnaga. Senine tegevus (paljuski tegevusetus) tekitab suured küsimärgid, kuidas MM-etapiks vajalik meeskond kokku saadakse ja kuidas neid suudetakse koolitada piisavale tasemele. Loodame soomlaste tublidusele ja suurtele kogemustele mootorispordi võistluste organiseerimisel.
Suur tänu tuleb Riverman John`ile, kelle abiga saime Myllykoski Seuratalos suurepärase öömaja eriti sõbraliku hinnaga!

 

AUTO24RING. MEEDIKUTE JA PÄÄSTJATE KOOLITUS

 

Suve viimane nädal algas auto24ringil toimunud Pärnu Haigla meedikute ja Häirekeskuse ning vabatahtlike päästjate koolitamiseks mõeldud üritusega. Enn Ebergi (Ramasec OÜ, MTÜ Tehnilised Päästetööd) vedamisel toimuv koolitus oli juba 10.!

 

 

Kohtume sügisel, Saaremaa Rallil!
MTÜ Võidusõiduabi

Sõbrad

Facebook