Oleme kohal

Kalender

<<  Aprill 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

FIA News

Ärge tehke nii

auto b_3

 

„Läbikukkumine on ka võimalus. Kui sa pole iialgi läbi kukkunud, siis pole su ettevõtmised olnud piisavalt edumeelsed.“ Elon Musk

Mardilaupäev oli meie MTÜ-le oluline päev- ametlikust tegevusest sai kümme aastat.

9.11.2009 allkirjastasid Alo Allik, Piret Koov ja Raul Koov põhikirja, mille alusel loodi

liiklusohutuse ja mootorispordi kohtunike tegevusega seotud MTÜ Võidusõiduabi.

Eelnevalt olime juba mitu aastat tegutsenud iseseisvalt mootorispordi kohtunikena ning osalenud erinevates liiklusohutusega seotud projektides. Juriidilise isikuna tegutsemine tegi lihtsamaks koostöö erinevate organisatsioonide ja sündmuste korraldajatega. Samuti on ühise veebi- ja Facebooki lehe kaudu lihtsam jagada informatsiooni võistlusreeglitest, turvavarustusest ja ohutust tegutsemist ning anda ülevaateid meie tegevustest.

MTÜ loomisel ning algusaastatel oli Alo oma aktiivse tegutsemisega „veduriks“, kes tegi MTÜ-le veebilehe www.racehelp.ee ja aitas hankida mitmeid vajalikke töövahendeid. Viimastel aastatel meie ühine koostöö vaibus, sest mootorispordist väljapoole jäävad kohustused nõudsid temalt rohkem tähelepanu. Vahetult enne Võidusõiduabi sünnipäeva otsustas Alo lõpetada oma kuuluvuse MTÜ-s. Suur tänu Sulle tegusa koostöö eest, Alo!

Mida oleme teinud selle kümne aasta jooksul? Oleme teinud palju! Võidusõiduabi liikmed ja meiega koostööd tegevad kohtunikud on selle aja jooksul teenindanud sadu mootorispordi võistluseid, korraldanud või osalenud kümnete koolituste läbiviimisel kokku rohkem kui tuhandele osalejale, abistanud alaliitusid ja alakomisjone reeglite koostamisel ning rahvusvaheliste kontaktide arendamisel jne. Koolituste teemad ja sihtgrupid on olnud erinevad: kohtunikud, päästjad, meedikud, võistluste korraldajad, noorsportlased, liiklusohutus, TTKK tulevased autoinsenerid jt. Äsja alustasime koostööd ka Eesti Tehnoülevaatajate Liiduga. Samas oleme ka ise osalenud õpilastena kümnetel koolitustel ning seminaridel, et oma teadmisi laiendada ja kinnistada.

Tublisid inimesi, kellega oleme teinud koostööd, on väga palju. Kõikide panus on olnud oluline, ka nende oma, kellega meie ühistegevus on piirdunud vaid ühe võistluse või koolituse läbiviimisega. Kuna nimekirja tekitamine läheks väääääga pikaks ning on suur oht, et mõni nimi siiski ununeb, siis jätame selle tegemata. Aitäh kõigile!

On mitmeid inimesi ja organisatsioone, kellega on tihedamad ja edasiviivamad kontaktid ning koostöö: Arno Sillat (EAL, Mootorispordi Muuseum), Andres Hall ja Gerli Hall (auto24ring), Enn Eberg (Ramasec), Marek Kiisa (EAL, FIA), Darius Jonušis (Promosportas), Mika Mäkinen (WCRC), Tero Tupala (Alastaro Circuit), Gabriel Müürsepp (autoralli EMV).

Lisaks on aegade jooksul erinevad olukorrad viinud meid kokku mitmete inimestega, kes on olnud meile õpetajateks- mentoriteks ning kelle abiga on meie kohtunikud saanud võimaluse osaleda kaalukatel võistlustel üle maailma: Joe Labuckas, Iiro Palmi, Lucca Gibello, Rafael Maggio, Abdulaziz Althawadi, Martin van de Paevert.

Võidusõiduabi tegutsemisaja jooksul on meie klubi liikmed osalenud kahekümnel erineval MM- võistluste etapil (WRC, Vormel-1, World Superbike). Lisaks on meie eestkoste ja abiga saanud tiitlivõistlustel osalemise võimaluse rohkem kui 10 Eesti kohtunikku, kes ei ole otseselt Võidusõiduabi liikmed.

Plaanime jätkata samal lainel nii tuntud kui ka uutel tegevusaladel.

Ohutut liiklemist ja põnevaid ning ausaid mootorispordielamusi soovivad

Piret Koov ja Raul Koov

 

Sõbrad

Facebook