Oleme kohal

Kalender

<<  Aprill 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

FIA News

Ärge tehke nii

86 kinnas

2020 a algusest on möödunud kaks kuud. Jaanuaris puhkasime, kuid veebruar oli meie MTÜ-le juba toimekas. Kuu algas Helsingis Põhjamaade suurima motomessi ning auto24ringi päästekoolitusega.

MP messil olime sel korral abiks proovisõidurajal. Messihalli oli selleks puhuks ehitatud (loe:asfalteeritud) ~600m pikkune rada erinevate kurvide ja sirgetega, et rataste eripära saaks testida.

Süsteeem iseenesest on üles ehitatud väga lihtsalt – pead omama vaid vastava kategooria juhiluba. Proovisõidule sai regada juba ette läbi interneti või siis ka kohapeal. Lisaks tuli igal testijal allkirjastada tagatisraha leping (1500€), valida mootorratas ja palun väga – sõida! See viimane ei olnud kõige lihtsam, sest valikus oli 43 erinevat sõiduriista!!!

Neile, kel sõiduoskused/juhiluba puudusid, neile olid mõeldud reedesed algõpped. Kohe päris nullist alustajatele ka. Puudub küll teave, aga usutavasti on nii mõnelgi esmaproovijal järgmiseks aastaks load juba taskus.

Proovisõiduks oli igal soovijal aega umbes 10min. Kohapeal sai eelnevalt varustuse laenutada – tasuta! – ja siis õigel ajal proovisõiduplatsile saabuda. Enne rajale minekut instrueeriti iga sõitjat põhjalikult tema valitud ratta ja ka rajal sõitmise reeglite osas.

Liikumist rajal reguleeriti rohelise, kollase, punase ja musta lipuga. Piirkiirus rajal oli 60km/h. Piirkiiruse ületamise ja muidu ohtliku sõiduga silma paistvad testijad juhtatati rajalt minema musta lippu kasutades.  Mõnel korral läks seda ka vaja, kahjuks. Ka paar kukkumist tuli ette.

Proovisõidule soovijaid oli väga-väga palju. Laupäeva hommikul lookles järjekord lausa kõrvale messisaali. Iga 10min järel lubati rajale järgmised sõitjad, ikka ~20 inimest korraga, ehk siis umbes 120 testijat tunnis. Proovisõitu sai teha 6 tundi päevas, ehk siis – kokku laupäeval-pühapäeval käidi rajal testimas ligi 1500 korda! Lisaks veel reedesed testimised... Muljet avaldav, kas pole?

 

 

 

Proovisõitude vahel tutvustati ka Soome ringrajasarja. Rajal said mitu korda päevas demosõitu teha kõigi klasside sportlased – kõige väiksematest kuni külgvankriteni.

 

Lisaks lõbustasid külastajaid ka kohaliku trikikooli õpilased.

Kas meil õnnestuks ka midagi sellist korraldada – kahjuks ilmselt mitte.

Mess ise oli väga populaarne – külastajaid oli väga palju ja enamikul neist oli ka asja. Lisaks suurele hulgale uutele demo-ratastele, oli messil ka nö komisjonimüüginurgake. Teise päeva lõpuks oli suurem osa ratastest müüdud.

Ülimenukad olid ka varustuse müüjad – leidus igale maitsele, suurusele ja rahakotile midagi. No ja loomulikult ei puudunud ka muu nänn käeraudadest-vibraatoritest kuni kleepsudeni.

Märsti keskel tulemas motomess Tallinnas. Saab näha, milliseks see kujuneb.

Vahetult peale MP-messi toimus koostöös Ramasec OÜ, auto24ringi ja MTÜ Võidusõiduabiga Pärnus auto24ringil järjekordne rngraja päästekoolitus. Esimene päev kulus tavapäraselt teoorialoengutele ja teine päev praktilistele harjutustele. Suured tänud siinkohal Andres Hallile ja Marko Rohtlaanele, kes lubasid õppetöös kasutada oma varustust.

 

Siia lõppu veel „kirss tordile“ – MTÜ Võidusõiduabi sai endale Politsei- ja Piirivalveametilt Lõvi Leo märgi :)

Sõbrad

Facebook