Oleme kohal

Kalender

<<  Aprill 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

FIA News

Ärge tehke nii

ck5r6590

Laupäevase võistluspäeva lõpus kerkis boksialal üles kõvasti emotsioone. Alustuseks said ebameeldiva üllatuse osaks meie tublimad sõitjad, keda ei kutsustud poodiumile autasustamisele. Kui Eesti MV on sel aastal lahtised ning punkte saavad kõik meie etappidel osalenud võistlejad, siis Soome MV on kinnised ja oselemiseks on vaja registreerida ning tasuda ka kõrgem stardimaks. Võistluse lõppedes pidasid soomlased vajalikuks auhindu jagada vaid oma Meistrivõistluste võistlejatele, mitte antud võistluse parimatele. Enne võistlust JMU-ga asju ajades oli meil korduvalt juttu stardimaksudest ja auhindadest, kuid soomlased ei maininud kordagi, et auhindu jagatakse sel moel.

Käesolevaga edastan EMF Ringrajakomisjoni nimel meie võistlejatele ja nende meeskondadele vabanduse arusaamatuse pärast, mis tekkis Ringrajakomisjoni ja JMU vahel möödarääkimistest, mille tõttu kannatajaks osutusid Eesti võidusõitjad.
Pühapäeval leidis korraldaja võimaluse auhinnata siiski osaliselt ka Eesti MV arvestuse võistlejaid, kes muidu jäid Soome poodiumilt välja. Tubli!


Teiseks emotsionaalseks teemaks laupäeval oli ühe meie meeskonna etteaste, millega demonstreeriti, et reeglite lugemine ei ole kõikide võistlejate jaoks oluline. Oma teadmatuse kaitseks jõuti päris tõsiste ähvardusteni nii korraldaja kui kui ka Ringrajakomisjoni vastu.

Pühapäeval lisandus korraldusmeeskonda inimesi juurde. Nüüd sai rajal veel paar KP-d mehitatud ning rajakohtunikel tekkis omavahel ka silmside. See parandas reageerimist väljasõitudele ja kukkumistele. Kõik õnnetused möödusid taas ilma suuremate tervisekahjustusteta.
Pühapäeval sõideti kõikides põhiklassides pikad võistlussõidud. Minu silmade läbi vaadates oli mitmeid olukordi, mis nõudnuksid siniste lippudega sekkumist. Õnneks suutsid kiired sõitjad ise enda eest hoolitseda ning nendest olukordadest jõudsid kõik tervetena finišisse.

Kasulik ja hariv oli töötada vahelduseks rajakohtnikuna ning täita teiste antud korraldusi. See andis võimaluse analüüsida ka enda võimalikke tegutsemisi sarnastes olukordades. Ka Raivo ja Sandra said oma kohtuniku CV-sse taas uue ameti märkida ning koguda uusi oskuseid. Oma kogemuste ja tublidusega teenisid nad korraldajalt suure tänu ja kutse osaleda meeskonnas JMU korraldataval võistlusel augustis auto24ringil.

Tänan meeldivate võistlusemotsioonide eest nii korraldajat kui ka meie võistlejaid.

Kohtumisteni järgmistes startides (juba sel nädalal auto24ringil)!

Raul Koov
MTÜ Võidusõiduabi

Sõbrad

Facebook