Oleme kohal

Kalender

<<  September 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

FIA News

Ärge tehke nii

ahvenisto 11061...

 

Kuigi kliima ei näita kuidagi suve keskpaika, toimuvad pikalt planeeritud kesksuvised mootorispordi sündmused ikkagi. Käesoleva nädala lõppu on sattunud taas samaaegselt autoralli ERC etapp Lõuna-Eestis ning autode ringrajasõidu 1000km kestvussõit Palangas. Lisaks korraldab Riihimäe Kahvakopla klubi Pärnus auto24ringil Soome ning Eesti MV etapi mootorratase ringrajasõidus.

Mitmeaastase koostöö jätkuks Promosportase klubiga viib MTÜ Võidusõiduabi oma kohtunikud taas Leedu kuurortlinna abiks lõunanaabritele. Leedukate esindusvõistlus on saanud uue sponsori ning selle ametlik nimi on nüüd ENEOS Palanga 1000km võidusõit. Lisaks kestvussõidule toimuvad veel suure šõu raames ka kiirendusvõistlus ning stardid ringrajasõidu Leedu MV etapile ja ajaloolistele autodele. Publikualal on autode slaalomivõistlus igale soovijale; nende autasustamine toimub laupäeva õhtul vahetuslt enne 1000km põhivõistluse poodiumit. Sel aastal on korraldajad pakkumas senisest enam tegevusi, mis on suunatud igaühele liiklusohutuse suurendamiseks.

Hetkel näitab nimekiri 44 registreerunud meeskonda. Pärast väikest pausi on Palangas taas rajal Eesti meeskond- Rednut Racing Team. Sõitjad kannavad ühist perenime Tunder. Nende sõidukiks on BMW325Cup`ist tuttav auto nr 99. Teenindusmeeskonna tuumiku moodustavad Mikk Maateni juhtimisel Ants Viljandi mehed. Hoiame pöialt!
Kestvussõidu võistlejate hulgas on enamik eelmistest aastatest tuttavad nimed. Uudiseks on ehk see, et lisandunud on mitu võistkonda Kesk-Euroopast. Tänu sellele on nimekirjas ka mõned märkimist väärivad nimed. Näiteks kahele autole on registreeritud Kevin Abbringi nimi. Noor hollandlane on osalenud mitmel aastal autoralli JWRC sarajas ning nüüd on Hyundai WRC tiimi palgal testisõitjana, kes startinud ka paaril MM-etapil.
Tuntud nimedest on kohal ka Bleekemolenite perekond. Isa Michael Bleekemolen on 40 aasta eest osalenud suurema eduta paaril F1 etapil, kuid rohkem silma paistnud kestvussõitudel üle maailma. Tema stardib Renault Clio Cupi pisiautoga. Pojad Jeroen ja Sebastiaan Bleekemolen on tuttavad eelkõige Porsche Supercup sarjast, kus mõlemad on jõudnud korduvalt esikuuikusse. Lisaks on mõlemad osalenud edukalt ka erinevatel tunnustatud kestvussõitudel. Koos Leedu Autoföderatsiooni asepresidendi Benediktas Vanagasega on nad oma Porschega kindlasti üheks üldvõidu pretendendiks.
Võidupretendite hulka on suurendanud ka senise eduka Hollandi-Belgia tiimi lagunemine, mille järel nii Steve van Bellingen kui Ward Sluys on kohal eraldi meeskondade ja kiirete autodega.

Eesti kohtunikke esindab Leedus juba traditsiooniline meeskond: Raul Koov, Piret Koov, Raivo Sarv, Sandra Sarv tehnilises kontrollis ja Urmas Koppel ühe rajateenistuse auto juhina. Raulile ning Piretile (ja oma oskuste piires abistavale Jutale) on see juba 8.-s Palanga võistlus.

Kolmapäeval alustame tehnilise kontrolliga. Selle järel on selge, millistes klassides tegelikult meeskonnad võistlevad. Nimelt on mitmed meeskonnad oma autodele teinud muudatusi, mis reeglite järgi peaksid neid tõstma senisest erinevasse võistlusklassi.

 

Kena suveilma soovides nädalavahetuse igale mootorispordivõistlusele,

MTÜ Võidusõiduabi

Sõbrad

Facebook