Oleme kohal

Kalender

<<  September 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

FIA News

Ärge tehke nii

auto b_3

Reedene päev oli sissejuhatuseks Gulbenes toimuvale Läti ja Eesti MV etapile. Hommikul alustasime tehnilise kontrolliga. Kuna ajakava oli planeeritud 80-le autole, aga kohale saabus veidi alla 60, siis algas ka kontroll hiljem. Tehniliseks kontrolliks oli meil kasutada kohaliku bussipargi remondihalli üks lööv. Ruum oli sellisele hoonele kohaselt jahe, kuid mitte külm. Tehnokontrolöre on meeskonnas 7 ning suhteliselt rahuliku ajakavaga saime kõik autod kontrollitud. Hooaja esimesele võistlusele kohaselt leidus hulk pisipuuduseid, millest osa on tingitud ka aastavahetusega muutunud FIA reeglitest. Näiteks nõutakse nüüd tulekustutite kinnituse juures ka tõket ballooni pikisuunas liikumise tõkestamiseks; lisaks peavad istmete kinnitamise alustorud olema nüüd vähemalt 35x35mm torust (varem võis olla 25x25mm). Samuti ei tohi FIA reeglite järgi enam olla sõitja 5.-6 turvavöö (nn. jalgavahevööd) kinnitatud samale torule istmekinnitustega.
Tavapäraselt oli hulgal autodel puudu või liiga vähe paigaldatud turvapuurile pehmenduspatju sõitjate pea kaitseks ning osadel autodel puudusid või olid liiga lühikesed ettenähtud porilapid.

Tublimad jõudsid täna päeval puudused kõrvaldada, mõned meeskonnad said selleks aega kuni kl. 19 algava testikatse alguseni. Ja ülejäänud peavad tulema näitama oma autot homme hommikul kui käib Läti rahvusliku rühma autode kontroll.

Homme päeval on Gulbene keskväljakul pidulik start ning sõidetakse 2 kiiruskatset. Seejärel on 30-minutiline hooldusaeg ning samad katsed sõidetakse uuesti läbi. Pühapäeval ootab võistlejaid ja kohtunikke ees veel 6 katset ning 3 hooldust.

Homme-ülehomme selgub tõde käbidest ja kändudest- saame näha, kas 15-aastane Kalle Rovanperä suudab olla sama edukas kui nädala eest Aluksne minirallil. Seal võttis ta oma esimesel 4WD autoga sõidetud võistlusel ülikindla võidu.

Tervitustega Gulbenest,

Raul Koov

Sõbrad

Facebook