Oleme kohal

Kalender

<<  Aprill 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

FIA News

Ärge tehke nii

auto d_1

Nagu Pilvi Kirsi ilmajaamast lubas, oli tänane temperatuur languses. Ennelõunal autode kontrollimisel polnud seda eriti tunda, kuid stardialas ja pärast hoolduspargis oli küll. Õnneks on põhjamaa inimestele õpetatud vastavalt riietuma.

Täna hommikul kontrollisime põhiliselt Läti rahvusliku rühma autosid, mis osalevad siin nn. sprintrallil. Nemad sõidavad vaid osa kiiruskatsetest. Lisaks olid mõned autod eilsete remondikorralduste järel vaja üle vaadata ning mõned, kellel ei olnud võimalik eilsesse kontrolli jõuda. Üks neist oli näiteks Janis Vorobjovs, kes osaleb Sarma rallil värskelt valminud Mitsubishi Coltiga. Auto on hetkel prototüübiks võimalikule tulevasele seeriatoodangule. Esmaeksemplariga on seni läbitud vaid 39km teste ning seal ilmnenud mõned seadistusvead sundisidki Vorobjovsi meeskonda omale ajapikendust paluma.
Tänaste autode hulgas oli ka üks eriti kummalist suhtumist ja mõtlemisviisi väljendav eksemplar. Kuigi räägitakse palju ohutusest, siis esineb sõitjaid, kes otsivad võistlusautost mugavust. Loomulikult peab kiiresti sõitmiseks juht tundma ennast autos mugavalt ja kindlalt. Aga kui see mugav asend saadakse vaid turvavarustust rikkudes, siis on midagi valesti pigem mõtlemises/suhtumises. Nimelt olid ühes autos juhi paremaks mahutamiseks kiivri ja pea kaitseks mõeldud turvapuuri pehmenduspadjad lõigatud poole õhemaks! Ja juht väitis tõsimeeli, et teda ei ole võimalik 180cm kasvu juures ohutult ja mugavalt paigutada BMW 325-de...
Lõpuks pääsesid kõik autod rajale.

Kella 14 ajal Gulbene keskväljakul toimunud stardis oli juba tunda korralikku talvefiilingut. Vahva oli vaadata, kuidas 15-aastane Kalle Rovanperä pidi algul istuma kaardilugeja kohal. Kuna tal puuduvad juhiload, siis avalikel teedel peab autot juhtima kaardilugeja. Aga kiiruskatsetel näitas nooruk oma oskuseid. Tänasest 4-st kiiruskatsest läks talle võit kirja kolmel. Vaid teisel kiiruskatsel purunes autol generaator ning ta sai katsel 25. koha ja selge kaotuse uute liidritega. Õnneks oli selle katse järel ka tehnilise hoolduse aeg ning auto mehaanikud said auto taas töökorda. Neile tänutäheks võitis Kalle kohe järgmised kiiruskatsed.

Avapäeva järel juhib lätlane Kisiels Vorobjovsi ees 42 sekundiga. Vorobjovsi järel tulevad 7 sekundi sees Rainer Aus ja Kalle Rovanperä.

Päevane -14 langes õhtuks -17 peale. Eks hommikul paistab, kas kõik autod suudavad ka käivituda, et kihutada teise päeva katsetele. Homme on siis ees veel 6 kiiruskatset ja kolm 30-minutilist hooldusaega. Viimane kiiruskatse on power-stage ehk selle esikolmik saab lisapunkte meistrivõistluste arvestusse.

Tervitused külmast Gulbenest,

Raul Koov

Sõbrad

Facebook