MTÜ Võidusõiduabi

2022 ja 2023 aasta lipsasid mööda nii kiiresti, et veebilehele me ei jõudnudki uudiseid kirjutada. Jooksvat infot jagasime huvilistele oma FB konto kaudu.

Lühikokkuvõte oleks selline:

 

2022: Maria Vettik- Juta Koov tulid 29er paadiklassis Eesti karikavõitjateks. Eesti meistrivõistlustel olid kõik medalikohad lahti kuni viimase sõiduni. Koos väikese pisaraga tuli Mariale- Jutale sealt lõpuks kolmas koht. Kogemusi käidi korjamas ka EM võistlustel Taanis.

Motoringrajas teenindasime Eesti ja Soome meistrivõistluste etappe. Kauaoodatud Moto GP Soomes tühistati korraldaja saamatuse tõttu ning väga palju raha neelanud Kymiring tiksub vaikselt pankroti poole…
Autospordis andsime oma traditsioonilise panuse Palanga 1006 km kestvussõidu ja Saaremaa Rally tehnilise kontrolli läbiviimisega. Lisaks kutsuti Raul võistluste juhiks Erkispordi poolt korraldatud Superkrossi sarja ringraja etappidele.

 

2023: aasta algas meile uute väljakutsetega- Raul ja Piret said esimesed kogemused motopalli kohtunikena. Veebruarikuine ülipopulaarne motomess Helsinkis (MP Messut) korraldas publikule meelelahutusena sise- motopalli võistlused. Võistlused viis läbi WCRC ry Turust, mille liikmed on ka Piret ja Raul.

Eesti motoringrada tähistas 2023. aastal oma 90. juubelit. See väärikas sündmus andis lisavärvi ka kõikidele Pärnus toimunud Eesti ja Balti MV ühistele etappidele ning eriti suurejoonelisele Estonian GP-le. Meie andsime oma panuse nendel sündmustel võistluste juhtimise poolel. Lipu/ rajakohtuniku kogemust käis Raul uuendamas taas Imatras, rahvusvahelisel tänavaradade IRRC sarja etapil. Novembris toimunud hooaja parimate autasustamine oli Raulile viimaseks oluliseks sündmuseks EMF ringrajakomisjoni esimehena. Uuest aastast tuleb hakata täitma EMF nõukogu liikme ülesandeid.

 

 

Hooaja lõpus pani MTÜ Võidusõiduabi välja ka uue rändkarika meie motoringrajal- see antakse parimale väikesele klubile. Päts Garage (Karl Pärtelpoeg) poolt valmistatud unikaalse karika esimeseks võitjaks on RedMoto.

Autospordi poolelt jäi meie hõivatus tagasihoidlikuks- vaid Palanga kestvussõit ja sügisene Saaremaa rally olid meie programmis.

Seevastu olid Juta ja Maria väga tegusad purjetamise poolel. See nõudis ka „kaldatiimi“ aktiivset tuge ning oli üheks põhjuseks, miks mootorispordi võistlustel osalemiseks meile vähem aega jäi.

Kodustel regattidel võideti nii Eesti meistritiitel kui ka karikas. Enam kui ¾ startidest võeti ka sõiduvõit. Osaleti ka 29er paadiklassi Eurocupi regattidel Prantsusmaal, Saksamaal ja Itaalias. Sarja kaheksast etapist arvestati viit parimat tulemust. Meie tüdrukud saavutasid kolme osaletud regatiga 120. koha 360 arvestuse saanud paatkonna hulgast. EM Rootsis andis taas hulga kogemusi, kuidas keerulistes oludes hakkama saada. Üksikutes sõitudes saadi küll häid tulemusi, kuid stabiilsuse puudumine ei andnud kokkuvõttes planeeritud tulemust.

 

2024 aasta tõotab tulla põnev ja tegus! Maria Vettik- Juta Koov`i eesmärgiks on kaitsta kodumaiseid tiitleid. Lisaks on kalendrisse märgitud taas mitu Eurocupi regatti ning ka paar tiitlivõistlust. Aasta teises pooles tuleb hakata vaatama juba uue paadiklassi poole. Ees ootab üleminek olümpiaklassiks olevale 49er FX-ile. Esimesed proovisõidud sellise paadiga on juba tehtud 😊.

 

Mootorispordi kalender sai meie väikesele tiimile ootamatult tihe. Raul võttis vastu EAL rallikomitee pakkumise tegutseda läbi hooaja autoralli Eesti MV-te tehnilise kontrolli juhina. See tähendab osalemist pea kõikidel EMV etappidel. Enamikel neist pakume koos oma tiimiga korraldajale ka täies mahus tehnilise kontrolli teenust. See vastutusrikas ülesanne tuli kindlasti tänu neile headele abilistele, kes meiega on kohtunikena koostööd teinud mitmete aastate jooksul. Aitäh Teile!

Motoringrajal ootavad ees Eesti meistrivõistluste etapid Pärnus (koos Balti MV-ga) ja Soomes (koos Soome MV-ga). Hooaja tippsündmuseks peaks kujunema taas Estonian GP. Jaanuari lõpus selgub, kas see saab ka osavõistluseks mõnele välismaisele võistlussarjale.

 

 

 

 

MTÜ Võidusõiduabi soovib Teile häid pühi ja edukat uut aastat!

Kommenteerimine on suletud.