MTÜ Võidusõiduabi

See kummaline 2020 hakkab lõpule jõudma ja on viimane aeg teha kokkuvõte ka sellest teistsugusest purjetamishooajast.

Hooajal 2020 võistles Juta ühepaadil Zoom 8 klassis ja kahepaadil koos Mariaga RS Feva klassis.

ZOOM 8 on ühepurjeline kiire, ohutu ja kergesti käsitsetav paat. Pikkus 2,65m ja purjepindala 4,8m3.

RS Feva on esimene noorte kahepaadi klass.  Sellel kasutatakse 6.5m2 suurust grootpurje, 2.1 m2 eespurje ning 7m2 gennakeri. See on kiire ja aktiivne paadiklass, mis aitab hästi arendada meeskonnapurjetamise oskusi.

 

Võistlushooaeg (nagu ka kogu purjetamishooaeg) algas suure ootamisega, et millal ja millistel tingimustel üldse treenida saab ning kas ja millises vormis võistlused üldse toimuvad. Mai alguseks valmisti paadid vette laskmiseks individuaalkorras ette ja juba mai lõpus toimus esimene väike mõõduvõtt Pärnus Mairegatil. See oli Jutale ka esimene võistlus selles klassis oma uue paadiga. Ka Mariale oli see esimene mõõduvõtt selles klassis. Ja tulemused olid päris head – kokkuvõttes 3.koht (kuigi ka konkurents ei olnud kõige tugevam, aga ikkagi väga tubli tulemus, sest harjutada saadi vaid umbes 10 meretundi). Kahepaadi paarimees Maria saavutas sel regatil 4.koha.

Edasi algasid Purjetamise Eesti Mestrivõistluste etapid. Mõlemas paadiklassis 4 etappi.

Hooaja alguseks kohe 3 etappi kahepaadile: Pärnu, Kärdla ja Tallin Race ning viimane etapp alles septembri keskele. Pärnu etapil kiusas tüdrukuid tehniline viga, mis otsad läbi näris. Kokkuvõttes 7. koht. Kärdla etapiks olid vead parandatud ja viimased detailivahetused sai lõpetatud vahetult enne veele minemist. Tasuks etapilt üldarvestuse 3.koht ja tõdrukute arvestuses 2.koht. Täpselt samasuguse tuemusega lõpetati ka Tallinn Race. Viimane etapp septembri andis tüdrukutele üldarvestuse 4.koha ja tüdrukute 2.koha. Hooaja kokkuvõttes üldarvestuse 3.kohta ja tüdrukute 2.koht. VÄGA TUBLID!

Zoom8 etapid toimusid augustis-septembris. Juta tulemused kõikusid esikümne piiril. Kokkuvõtteks väga tubli 12.koht 45 osaleja hulgas. Maria saavutas kohad esikümne keskele. Tõsi, viimasel etapil Saaremaal tabas teda tõeline ebaõnn – tal murdus lausa 2 korda paadi mast… Võta sa kinni, kas olid mastid vanad-väsinud või oli Marial nii palju jõudu. Vaatamata viimase etapi keskmisest kehvamale tulemusele, saavutas Maria hooaja kokkuvõttes tüdrukute 3.koha ja üldarvestuses 7.koha.TIP-TOP TULEMUSED MÕLEMALT!

Uus hooaeg toob aga ka päris uued arengud. Alustatakse prujetamist järgmises paadiklassis – 29er.

29er on noorte skiff-tüüpi kahepaadiklass. Paat on 4,45 m pikk ning purjesid on kolm – eespuri ja grootpuri on pindalalalt kokku 12,5m2 ning asümmeetrilise spinnakeri suurus on 15m2. Tegemist on kogu maailmas populaarse klassiga, mis on sportlik ja väga kiire, pakkudes põnevaid ja adrenaliinirikkaid purjetamiselamusi. Klass sobib noortele alates 12 eluaastast ning on heaks hüppelauaks neile, kes lisaks purjetamisrõõmule plaanivad kasvada täiskasvanute olümpiapaadiklassi 49er (puri.ee).

Tuleb väga pingeline õppimisaasta nii noorpurjetajatele kui ka nende tugirühmale. Kui noorpurjetajad peavad omandama sõidutehnika (mis erineb väga suurel määral eelmiste paadiklasside omadest), siis tugirühm peab selgeks tegama, millal ja kuidas neid parimal moel toetada. Ühepaatidel jätkatakse ikka klassis Zoom8, et üksi hakkama saamine päris meelest ei läheks. Kuid põhiklassiks saab järmisel hooajal ikkagi 29er. Kuni merele minemiseni tuleb kõvasti füüsilist trenni teha, et ikka suudaks ja jõuaks seda väga kiiret paati juhtida. Ja kui olud vähegi soosivad, siis esimesed stardis uue paadiga on juba juuni keskpaigas. Purjenumber 2208. See on olnud kiire paat ja eelmistele omanikele palju poodiumikohti toonud.

NB! Piltidel purjetab veel eelmine meeskond Märten Miku juhtimisel. Purjetavatest tüdrukutest loodame fotod saada kevadel 🙂

Kommenteerimine on suletud.