MTÜ Võidusõiduabi

Head uudised Rootsist- ralli toimub!

Tänasel tegevusvabal päeval tegelesime koos Marekiga veidi professionaalse kretinismiga. Nimelt külastasime seda tehnoülevaatuspunkti, kus eile toimus võistlusautode kontroll. Saime päris palju kasulikke tähelepanekuid ja mõtteid oma töös kasutamiseks. Samuti ka selgitusi Rootsis kehtivate tänavasõidukite tehnonõuete kohta, mis siiski erinevad nendest väidetest, mida eestlastest veokijuhid meile väidavad kohalikul ülevaatusel käies tehnonõuetele mittevastava veokiga. Nagu arvata võiski.

Äsja lõppes tehnilise kontrolli kohtunike koosolek, kus kinnitati, et võistlus toimub nädala alguses tehtud lühendatud ajakava järgi. Aga päevad on pikad ja annavad kohtunikele palju tegevust.

Praegu toimub Karlstadi hipodroomil pidulik avamistseremoonia ilma tavapärase publikukatseta. „Päris“ rallit alustavad meeskonnad homme hommikul kella 6:40st algava 15-minutilise hooldusega. See on ka tehnilisetele kontrolöridele esimeseks tööks ning tähendab meile ca äratust kella 5 paiku. Seejärel suunduvad autod Karlstadist põhja poole. Enamik reedeseid katseid sõidetakse Norras. Keskpäeval toimub Kirkenaeris ratastevahetuse lühihooldus. Sinna sõidavad kõik kontrolörid, kes on ametis P1 ehk WRC autode valvamisega. Meie Raidiga peame samuti selle 180km retke ette võtma. Esimese rallipäeva lõpetab 45-minutiline hooldus Karlstadis, mis algab kell 17:42. P1 meeskonnad saavad kasutada seda flexi-servicena st võivad auto hooldusega alustada vabalt valitud ajal kui jõuavad selle kinnisesse parki viia enne 23:00.

Laupäev on sarnane reedesele, kuid kiiruskatsed sõidetakse kõik Rootsis. Päevane ratastevahetuse hooldus toimub Hagforsis, kus eelmistel aastatel oli kogu hooldusala. Sinna sõidavad kõik prioriteediga meeskondade tööd jälgivad kontrolörid.

Pühapäevaks jäi vaid 2 kiiruskatset, millest viimane on ka nn. power-stage. Selle esikolmik saab MM-sarja arvestusse lisapunkte sõltumata oma kohast võistluse järjestuses. Õhtupoolikul toimub võistluse järgne tehniline kontroll, mille järel saab žürii kinnitada võistluse tulemused.

Põnevat rallit soovides,

Raul Koov

Kommenteerimine on suletud.